Lace Star Dress
Please take the size info as a reference. The measurement error between 1-4cm is in the normal range.
Fabric Material: Cotton Blend. Polyester
Color: Black. Pink. Apricot. Blue. Gray
Size Chart: S. M. L.
| Size | S |
| Bust | 94cm/37.04" |
| Length | 98cm/38.61" |
| Shoulder | 41cm/16.15" |
| Sleeve | 58cm/22.85" |
| Size | M |
| Bust | 98cm/38.61" |
| Length | 99cm/39.01" |
| Shoulder | 42cm/16.55" |
| Sleeve | 59cm/23.25" |
| Size | L |
| Bust | 102cm/40.19" |
| Length | 100cm/39.40" |
| Shoulder | 43cm/16.94" |
| Sleeve | 60cm/23.64" |
| Size | XL |
| Bust | 106cm/41.76" |
| Length | 101cm/39.79" |
| Shoulder | 44cm/17.34" |
| Sleeve | 61cm/24.03" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Lace Star Dress
Lace Star Dress
Please take the size info as a reference. The measurement error between 1-4cm is in the normal range.
Fabric Material: Cotton Blend. Polyester
Color: Black. Pink. Apricot. Blue. Gray
Size Chart: S. M. L.
| Size | S |
| Bust | 94cm/37.04" |
| Length | 98cm/38.61" |
| Shoulder | 41cm/16.15" |
| Sleeve | 58cm/22.85" |
| Size | M |
| Bust | 98cm/38.61" |
| Length | 99cm/39.01" |
| Shoulder | 42cm/16.55" |
| Sleeve | 59cm/23.25" |
| Size | L |
| Bust | 102cm/40.19" |
| Length | 100cm/39.40" |
| Shoulder | 43cm/16.94" |
| Sleeve | 60cm/23.64" |
| Size | XL |
| Bust | 106cm/41.76" |
| Length | 101cm/39.79" |
| Shoulder | 44cm/17.34" |
| Sleeve | 61cm/24.03" |
Original: $48.00
-70%$48.00
$14.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Please take the size info as a reference. The measurement error between 1-4cm is in the normal range.
Fabric Material: Cotton Blend. Polyester
Color: Black. Pink. Apricot. Blue. Gray
Size Chart: S. M. L.
| Size | S |
| Bust | 94cm/37.04" |
| Length | 98cm/38.61" |
| Shoulder | 41cm/16.15" |
| Sleeve | 58cm/22.85" |
| Size | M |
| Bust | 98cm/38.61" |
| Length | 99cm/39.01" |
| Shoulder | 42cm/16.55" |
| Sleeve | 59cm/23.25" |
| Size | L |
| Bust | 102cm/40.19" |
| Length | 100cm/39.40" |
| Shoulder | 43cm/16.94" |
| Sleeve | 60cm/23.64" |
| Size | XL |
| Bust | 106cm/41.76" |
| Length | 101cm/39.79" |
| Shoulder | 44cm/17.34" |
| Sleeve | 61cm/24.03" |
























