Polka Dot Dress
Please take the size info as a reference. The measurement error between 1-4cm is in the normal range.
Fabric Material: Chiffon
Color: Green. Wine red. Black. Apricot. Dark blue
Size Chart: S. M. L. XL. 2XL
| Size | S |
| Bust | 100cm/39.40" |
| Length | 106cm/41.76" |
| Shoulder | 42cm/16.55" |
| Sleeve | 52cm/20.49" |
| Size | M |
| Bust | 104cm/40.98" |
| Length | 107cm/42.16" |
| Shoulder | 43cm/16.94" |
| Sleeve | 53cm/20.88" |
| Size | L |
| Bust | 108cm/42.55" |
| Length | 108cm/42.55" |
| Shoulder | 44cm/17.34" |
| Sleeve | 54cm/21.28" |
| Size | XL |
| Bust | 112cm/44.13" |
| Length | 109cm/42.95" |
| Shoulder | 45cm/17.73" |
| Sleeve | 55cm/21.67" |
| Size | 2XL |
| Bust | 116cm/45.70" |
| Length | 110cm/43.34" |
| Shoulder | 46cm/18.12" |
| Sleeve | 56cm/22.06" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Polka Dot Dress
Polka Dot Dress
Please take the size info as a reference. The measurement error between 1-4cm is in the normal range.
Fabric Material: Chiffon
Color: Green. Wine red. Black. Apricot. Dark blue
Size Chart: S. M. L. XL. 2XL
| Size | S |
| Bust | 100cm/39.40" |
| Length | 106cm/41.76" |
| Shoulder | 42cm/16.55" |
| Sleeve | 52cm/20.49" |
| Size | M |
| Bust | 104cm/40.98" |
| Length | 107cm/42.16" |
| Shoulder | 43cm/16.94" |
| Sleeve | 53cm/20.88" |
| Size | L |
| Bust | 108cm/42.55" |
| Length | 108cm/42.55" |
| Shoulder | 44cm/17.34" |
| Sleeve | 54cm/21.28" |
| Size | XL |
| Bust | 112cm/44.13" |
| Length | 109cm/42.95" |
| Shoulder | 45cm/17.73" |
| Sleeve | 55cm/21.67" |
| Size | 2XL |
| Bust | 116cm/45.70" |
| Length | 110cm/43.34" |
| Shoulder | 46cm/18.12" |
| Sleeve | 56cm/22.06" |
Original: $78,000.00
-70%$78,000.00
$23,400.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Please take the size info as a reference. The measurement error between 1-4cm is in the normal range.
Fabric Material: Chiffon
Color: Green. Wine red. Black. Apricot. Dark blue
Size Chart: S. M. L. XL. 2XL
| Size | S |
| Bust | 100cm/39.40" |
| Length | 106cm/41.76" |
| Shoulder | 42cm/16.55" |
| Sleeve | 52cm/20.49" |
| Size | M |
| Bust | 104cm/40.98" |
| Length | 107cm/42.16" |
| Shoulder | 43cm/16.94" |
| Sleeve | 53cm/20.88" |
| Size | L |
| Bust | 108cm/42.55" |
| Length | 108cm/42.55" |
| Shoulder | 44cm/17.34" |
| Sleeve | 54cm/21.28" |
| Size | XL |
| Bust | 112cm/44.13" |
| Length | 109cm/42.95" |
| Shoulder | 45cm/17.73" |
| Sleeve | 55cm/21.67" |
| Size | 2XL |
| Bust | 116cm/45.70" |
| Length | 110cm/43.34" |
| Shoulder | 46cm/18.12" |
| Sleeve | 56cm/22.06" |
























