Sweater Strap Dress Set
Please take the size info as a reference. The measurement error between 1-4cm is in the normal range.
Fabric Material: Cotton Blend
Color: Pink. Beige
Size Chart: S. M. L. XL
| Size | S |
| Bust | 120cm/47.28" |
| Length | 36cm/14.18" |
| Shoulder | 57cm/22.46" |
| Sleeve | 44cm/17.34" |
| Dress length | 110cm/43.34" |
| Size | M |
| Bust | 124cm/48.86" |
| Length | 37cm/14.58" |
| Shoulder | 58cm/22.85" |
| Sleeve | 45cm/17.73" |
| Dress length | 111cm/43.73" |
| Size | L |
| Bust | 128cm/50.43" |
| Length | 38cm/14.97" |
| Shoulder | 59cm/23.25" |
| Sleeve | 46cm/18.12" |
| Dress length | 112cm/44.13" |
| Size | XL |
| Bust | 132cm/52.01" |
| Length | 39cm/15.37" |
| Shoulder | 60cm/23.64" |
| Sleeve | 47cm/18.52" |
| Dress length | 113cm/44.52" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Sweater Strap Dress Set
Sweater Strap Dress Set
Please take the size info as a reference. The measurement error between 1-4cm is in the normal range.
Fabric Material: Cotton Blend
Color: Pink. Beige
Size Chart: S. M. L. XL
| Size | S |
| Bust | 120cm/47.28" |
| Length | 36cm/14.18" |
| Shoulder | 57cm/22.46" |
| Sleeve | 44cm/17.34" |
| Dress length | 110cm/43.34" |
| Size | M |
| Bust | 124cm/48.86" |
| Length | 37cm/14.58" |
| Shoulder | 58cm/22.85" |
| Sleeve | 45cm/17.73" |
| Dress length | 111cm/43.73" |
| Size | L |
| Bust | 128cm/50.43" |
| Length | 38cm/14.97" |
| Shoulder | 59cm/23.25" |
| Sleeve | 46cm/18.12" |
| Dress length | 112cm/44.13" |
| Size | XL |
| Bust | 132cm/52.01" |
| Length | 39cm/15.37" |
| Shoulder | 60cm/23.64" |
| Sleeve | 47cm/18.52" |
| Dress length | 113cm/44.52" |
Original: $104,000.00
-70%$104,000.00
$31,200.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Please take the size info as a reference. The measurement error between 1-4cm is in the normal range.
Fabric Material: Cotton Blend
Color: Pink. Beige
Size Chart: S. M. L. XL
| Size | S |
| Bust | 120cm/47.28" |
| Length | 36cm/14.18" |
| Shoulder | 57cm/22.46" |
| Sleeve | 44cm/17.34" |
| Dress length | 110cm/43.34" |
| Size | M |
| Bust | 124cm/48.86" |
| Length | 37cm/14.58" |
| Shoulder | 58cm/22.85" |
| Sleeve | 45cm/17.73" |
| Dress length | 111cm/43.73" |
| Size | L |
| Bust | 128cm/50.43" |
| Length | 38cm/14.97" |
| Shoulder | 59cm/23.25" |
| Sleeve | 46cm/18.12" |
| Dress length | 112cm/44.13" |
| Size | XL |
| Bust | 132cm/52.01" |
| Length | 39cm/15.37" |
| Shoulder | 60cm/23.64" |
| Sleeve | 47cm/18.52" |
| Dress length | 113cm/44.52" |
























